Menu

Sortzaileen 1. Diziplina Arteko Erakustaldia

ZUZENEKO EMANALDIAK, PERFORMANCEAK, DANTZA, ANTZERKIA, MUSIKA, ESZENOGRAFIA, ARKITEKTURA, PINTURA, ESKULTURA, HITZALDIAK, SAIOAK, INTERPRETAZIOA, ZINEMA, MODA, MUSIKA-TRESNAK, PROIEKZIOAK, FANZINEAK, ARGITALPENAK, HAURRENTZAKO JARDUERAK…

Martxoaren 29-30 asteburuan, larunbat eta igandez, hainbat artista gazte berritzaile eta sortzaile ariko dira Donostia 2016 egitasmoaren egoitzan, bertaratzen diren herritarrekin zuzenean elkar eragiten.

ERAKUSTALDIEN PROGRAMA


Martxoak 29, larunbata

11.00h Ikerne Gimenez (Eszenografia)
11.40h Gorka Urra (Luthier)
12.20h María Alonso (Interpretazioa, dantza)
13.00h Ana Minguez (Dantza)
13.00h Ebi Soria (Performance) Shidomass Show
13.20h Ana Minguez (Danza, baile)
17.00h Proyecciones Katapulta
Chuneta (Arte plastikoak)
Aitor Ruiz de Eguino (Eskultorea)
Sofie Dubs (Performance, dantza)
El Conccertino (Antzerkia)
17.40h Anakrusa (Antzerkia – Dantza)
18.20h Kristonkino (Cine)
18.40h Musikagela (Stringedwood)
Luke Armstrong
Tristan Crowlwy
Jan Fol
19.00h Kontzertua: Stringedwood Musika Elkartea (Folk kolektiboa) + Cadaver Exquisito artista plastikoen eskutik:
Tristan Crowley , Charles George Atkey , Indigo + Abel Barcenilla Yanguas, Maritxu Intxausti
Leizaola eta Nerea Urdangarín Zumeta
20.00h Benedeta Orsoli y Alejandra Torrado (Moda diseinua)
20.40h Amaia Nabaskues, Maite Zabaleta Nerecán (Dantza)
21.00h Zo Zongo! Psycho Clown (Musika, Performance)



Martxoak 30, igandea

11.00h Espacio Reflex (Sormenaren gunea) Hitzaldia, Proiekzioa.
Alejandro Garmendia
Asier Laspiur
Roman
Diego Vasallo
Carlos Inda
Alfredo Bikondoa
13.00h Edorta Subijana (Arkitektoa)
17.00h Koldo Almandoz (Ikusentzunezko egilea)
17.40h Alberto Canet Muga (Tenorea)
18.20h Concierto: Stringedwood Musika Elkartea (Folk kolektiboa) + Cadaver Exquisito, honako artista plastikoen eskutik:
Tristan Crowley , Charles George Atkey , Indigo + Abel Barcenilla Yanguas, Maritxu Intxausti Leizaola eta Nerea Urdangarín Zumeta
19.20h Jaime de Los Ríos (Bideoartea, Proiekzioak)
20.00h Kolectivo Mostrenko (Antzerkia)


Katapulta bideoak

Chuneta (Artista plastikoa)
Aitor Ruiz de Eguino (Eskultorea)
Sofie Dubs (Performance, Dantza)
El Conccertino (Antzerkia)

Musikagela bideoak

Luke Armstrong
Tristan Crowlwy
Jan Fol

Umeentzako aktibitateak

Idoia Aizkorreta
Carolina Rin (Mini Chef)


Erakusketa

Idoia Aizkorreta (Ilustrazioa)
Aitor Ruiz de Eguino (Eskultorea)
Edorta Subijana (Arkitektoa)
Chuneta (Artista plastikoa)

Fanzineak eta aldizkari kulturalak

The Balde, Txoriapi, La Tourette, Alquimia, Kulturaldia, Historia de la Música Afroamericana.

Espacio2016

 

 

 


About Plataforma Katapulta

"Katapulta" es una plataforma de búsqueda, desarrollo y promoción de talentos creativos, basada en la conexión entre agentes de distintas disciplinas y entidades públicas y privadas.

No comments